Úvod > Život v obci > Aktuality > Místní referendum 13. a 14. ledna 2023

Datum ukončení:
14.1.2023

Vážení spoluobčané,

tímto si Vám dovolujeme zprostředkovat vyjádření pana Františka Baláše, bývalého dlouholetého starostu naší obce. Toto stanovisko vyjadřuje i náš názor a důvod, proč je toto referendum vyhlášeno.

zastupitelstvo obce Hruška

Vážení spoluobčané,

v dnešních dnech Vám bylo doručeno vyhlášení místního referenda o demolici místní školy. Víme všichni, že tato budova trápí svým využitím i vzhledem bývalá zastupitelstva obce i Vás, občany. Z tohoto důvodu bylo v roce 2016 vyhlášeno referendum o jejím osudu. Toto referendum bylo doprovázeno naivní propagandou, co všechno se na místě budovy vytvoří. Jak všichni víme, neudělalo se nic.

Dnes nové zastupitelstvo je v situaci, kdy by mělo plnit závazky předešlého zastupitelstva nebo vyhlásit nové referendum a toto rozhodnutí z roku 2016 svým hlasováním změnit, pokud budete hlasovat pro zachování školní budovy. Tím by byly dané možnosti pro současné zastupitele i nastávající co s budovou dál.

Vážení spoluobčané, tato budova byla postavena našimi předky, za necelý rok, v roce 1902. Važme si jejich práce a dejme této budově šanci. Věříme, že se při dobré vůli najde v budoucnu využití této budovy.

Vaše účast, Vážení spoluobčané, k vyjádření tohoto referenda je nutná, a proto Vás žádáme, abyste se tohoto hlasování zúčastnili.

V Hrušce dne 6. ledna 2023                               František Baláš